Kojec dla dziecka – co warto wiedzieć

Kojec dla dziecka – co warto wiedzieć?

Kojec tworzy bezpieczną przestrzeń dla dziecka. Okazuje się niezwykle przydatny w przypadku maluchów raczkujących i rozpoczynających naukę chodzenia. Zagroda umożliwia opiekunowi wykonywanie prac domowych i innych obowiązków bez obaw o bezpieczeństwo dziecka. Korzyści z posiadania kojca docenisz w różnych sytuacjach – gdy musisz posprzątać mieszkanie, ugotować obiad, spakować rzeczy na spacer czy odebrać paczkę od kuriera – czyli w każdej sytuacji, która wiąże się ze spuszczeniem dziecka na moment z oka.

10 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, kupując kojec:

  • Budowa – szczebelki i siateczka wspierają naukę wstawania; lite drewno to gwarancja wieloletniej wytrzymałości.
  • Wielkość – to sprawa indywidualna, wszystko zależy od metrażu jakim dysponujesz; warto wybrać model dopasowany do potrzeb zarówno niemowlaka, jak i 3-latka, aby posłużył Ci przez długi czas.
  • Mobilność – ważne, żeby kojec móc z łatwością rozłożyć, złożyć i przenieść w dogodne miejsce.
  • Elastyczność – dobrze, jeśli konstrukcja kojca umożliwia ustawienie go w różnych konfiguracjach i kształtach (bez konieczności używania wszystkich elementów);
  • Ochrona podłóg – podbicie kojca miękką pianką docenią zwłaszcza posiadacze kosztownych parkietów.
  • Atrakcyjność – nieograniczające widoku szczeble umożliwiają swobodną obserwację świata (i rodzica); dodatkowym atutem będą kolorowe płotki.
  • Cena – dobry kojec można kupić zarówno za 200 zł, jak i za 700 zł, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na jakość wykonania, a nie na cenę czy markę.
  • Przestrzeń – im więcej miejsca do zabawy i wypoczynku, tym lepiej; w dużej zagrodzie, oprócz zabawek, można umieścić także kocyk, matę edukacyjną czy materac.
  • Uniwersalność – warto zainwestować w kojec, który posłuży nie tylko do wydzielenia bezpiecznej strefy, ale również do odseparowania dziecka od niebezpiecznych miejsc (gorący kominek, schody).
  • Bezpieczeństwo – dobry kojec posiada niezbędne zabezpieczenia, chroniące malucha przed samodzielnym opuszczeniem strefy i zranieniem (np. kołki zabezpieczające przed złożeniem się, stopki zapewniające stabilność czy podwójne zabezpieczenie bramki przed otwarciem).

Jeśli chcesz używać kojca, decyzję o jego zakupie podejmij możliwie najwcześniej – zanim Twoje dziecko zacznie raczkować i odkrywać świat, aby przyzwyczaić je do tego rodzaju bezpiecznego ograniczenia.

Szeroki wybór drewnianych kojców z furtką – już od 209 zł, znajdziesz w ofercie marki BabyMaxi.