Jaką matę edukacyjną wybrać?

Jaką matę edukacyjną wybrać?

Mata edukacyjna to prawdziwy, miniaturowy plac zabaw! Doskonale stymuluje rozwój malucha, pobudzając większość zmysłów. Można ją z łatwością przenosić i zabierać na wyjazdy. Przydaje się szczególnie w 1. roku życia dziecka, gdy staje się ono bardziej aktywne i ciekawe otaczającego go świata. Jak znaleźć idealną matę edukacyjną?

  • Wymiary – mata powinna zapewniać dziecku swobodę leżenia, obracania się i zabawy (np. 81×81 cm).
  • Wyposażenie – jaskrawe kolory, rozmaite faktury, szeleszczące, piszczące i grające elementy oraz różne zwisające zabawki (np. zwierzątka) zachęcają dziecko do aktywności, ucząc przewracania się z pleców na brzuszek i vice versa; bogactwo barw i elementów to także pewność, że mata szybko się nie znudzi.
  • Bezpieczeństwo – należy wybierać markowe, certyfikowane (certyfikat CE) produkty, aby mieć pewność ich wysokiej jakości i bezpieczeństwa; miękkie materiały chronią dziecko przed uderzeniem w twardą podłogę, a pogrubione krawędzie zapobiegają wydostaniu się poza matę.
  • Materiały – powinny być bezpieczne dla zdrowia i skóry dziecka, wytrzymałe, odporne na odbarwienia i łatwe do utrzymania w czystości; praktycznie wszystkie elementy będą miały bezpośrednią styczność z buzią kilkumiesięcznego dziecka, stąd bezpieczeństwo materiałów jest kluczową kwestią przy wyborze maty.
  • Stabilność – zapewniają ją pałąki (powinny być przy tym bardzo miękkie).
  • Uniwersalność – warto wybierać wzory, który spodobają się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom, aby wykorzystać matę po urodzeniu się kolejnego dziecka albo sprzedać ją lub podarować innym, świeżo upieczonym rodzicom.
  • Wiek – kupując matę, należy sprawdzić zalecenia producenta odnośnie wieku.
  • Cena – rozpiętość cenowa dostępnych na rynku mat edukacyjnych jest ogromna (matę możesz kupić zarówno za kilkadziesiąt złotych, jak i za 400-500 zł); tak naprawdę w każdym przedziale cenowym znajdziesz dobre produkty, dlatego wysoka cena wcale nie oznacza doskonałej jakości.

Szeroki wybór certyfikowanych mat edukacyjnych z zabawkami w komplecie znajdziesz w ofercie marki BabyMaxi – już od 79 zł.